انرژی زنانه پرسفون : انرژی انعطاف ،معصومیت و خامی 

نتیجه سرکوب و پایین آمدن انرژی پرسفون :  انعطاف ناپذیری، سرسخت تر از کله شق، و بروز مقاومت های گران

نتیجه اغراق و بالا رفتن بیش از حد انرژی : در حوزه ی معنویت و روانشناسی عمقی می تواند روی خودش حساب کند. دارای وابستگی، ذهن خوان، افسانه نویس، افسانه گو، علاقه مند به فال و طالع بینی، شکنجه گران تصمیم !!!

افسوس


استاد یادآوری کرده بودند که انرژی پرسفون میتواند نیروی خیلی مهمی در تعادل بخشی به زندگی ما باشد و همچنین میتواند در سفر به اعماق روان وروح بشری کمکهای بزرگی به ما داشته باشد. از طرف دیگر میتواند منشا اسیب وپرورش نیافتگی استعدادهای ما به علت وابستگیهای افراطیمان باشد.

متاسفانه بانو پرسفون ینده را به حضور نپذیرفت دل شکسته در کامنت دیمیتر اشاره کرده بودم که یک دیمیتر بالا به نیازهای همه رسیدگی میکند و نیازهای اساسی خودش را فراموش میکند.

دقیقا همین اتفاق برای مادرم افتاد ناراحت ظاهرا مدتها بود که درد کمر آزارشان میداده اما با قرص مسکن مقطعی مشکل را حل میکردن و چیزی بروز نمیدادن... تا اینکه روز 5 شنبه پیش درد کمر به پای چپشان میزند اما باز هم سکوت میکنند ... روز جمعه سالگرد مادر بزرگم (مادر پدرم) بود و همه خاندان پدری دور هم جمع بودیم ... بازهم مهربان مادر سکوت میکند تا مهمانی به کام همه شیرین باشد ... خدائیش فقط یک دیمیتر شدید میتواند با وجود درد شدید بازهم بروی مهمانانش لبخند بزند تعجب

شنبه عصر شدت درد مادر را از پا انداخت نگران تمام طول  هفته درگیر و دار مراجعه به بیمارستان و انواع پزشکان، رادیوگرافی، ام آر آی، حجامت، و ... بودیم ... و تا این لحظه که ساعات پایانی جمعه است هنوز درد با همان شدت به قوت خود باقی است ... و مادر توان یک لحظه ایستادن بر روی پاهایش را نداردگریه تصمیم دارم به محض بهبودی مادر برایش موقعیت فعالیت های تفریحی- ورزشی را فراهم کنم تا بتواند بیشتر به خودش، و جسمش توجه کند، و برای خودش هم مادری کند.

و من در حال حاضر علاوه بر سمت همیشگی ام (پسر خانواده)، نقش دیمیتر را هم پذیرفته ام و فهمیدم که میتوانم دیمیتر خوبی باشم و اگر تابحال به این انرژی کمتر توجه کرده ام شاید برای فرار از مسئولیت و فرافکنی بوده ... روزگار برای فهماندن اهمیت این مسئولیت پذیری سیلی محکمی زد ... دستهایم را به علامت تسلیم بالا برده ام ...  فکر میکنم متوجه این درس زندگی شدم، دلم نمیخواهد بیش از این مادرم درد بکشد...

پ.ن: برای سلامتی همه ی بیماران دعا بفرمائید. ضمنا از عزیزانی که تماس گرفتند و من نتوانستم پاسخگویشان باشم، عذرخواه هستم. خیلی فرصت پاسخگویی ندارم.